Jauniešu galvaspilsēta
Dalīties:
Share icon

Eiropas pagalma svētki #EjamVisiBalsot

.

Lai veicinātu Līvānu novada sabiedrības, tai skaitā bērnu un jauniešu, izpratni par pilsonisko līdzdalību un iesaistītu iedzīvotājus lēmumu pieņemšanas procesos, 9. maijā plkst. 12:00 pie Līvānu 1. vidusskolas un Līvānu novada Kultūras centra notiks pasākums “Eiropas pagalma svētki”.

Pasākumā apmeklētājus priecēs dažādu iestāžu un organizāciju sarūpētās aktivitātes, kas saistītas ar Eiropu un tās sniegtajām iespējām, kā arī, galvenokārt, par Eiropas Parlamenta vēlēšanām.  Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati, iepriekšējo gadus Latvijā vēlētāji nav bijuši aktīvi Eiropas Parlamenta vēlēšanās (Līvānu novadā: 2019. gadā aktivitāte sastādīja 27,72%, 2014. gadā - 25,45%).

Svētku ietvaros būs iespējams apmeklēt informatīvas teltis un uzzināt vairāk par Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras (Eurodesk) iespējām, Konrāda Adenauera fondu, Daugavpils Universitātes Erasmus+ studentu pieredzi, biedrību “Klubs māja”, Latvijas Jaunatnes padomi, Eiropas Jaunatnes dialoga Latgales vēstniekiem, Līvānu novada Jauniešu domi un daudziem citiem!

Paralēli aktivitātēm teltīs, notiks arī dažādi priekšnesumi uz skatuves, ko būs sarūpējis Konrāda Adenauera fonds, Eiropas Jaunatnes dialoga Latgales vēstnieki, kā arī uz skatuves notiks vēlēšanu ģenerālmēģinājums pasākuma jaunākajiem apmeklētājiem.

Eiropas Jaunatnes dialoga Latgales vēstnieki no Rēzeknes novada, Daugavpils valspilsētas, Preiļu novada un Līvānu novada pasākumā uz skatuves integrēs pasākumu “ES Vienotā Latgale”, kura galvenais mērķis ir sniegt jauniešiem iespēju satikties un iepazīties ar lēmumpieņēmējiem, kā arī nodrošināt jauniešu iespēju izteikties lēmumpieņēmēju priekšā, izteikt savas domas tā, lai arī lēmumpieņēmēji tiktu informēti par jauniešu viedokļiem, problēmām un esošo jaunatnes politiku Latgales reģionā.

Uz skatuves notiks arī pirmskolas un sākumskolas vecuma bērnus iesaistošas aktivitātes, kuru ietvaros notiks simulētas vēlēšanas – bērniem būs iespēja piedalīties vēlēšanās un pašiem balsot par konkrētiem personāžiem no dzīvnieku pasaules (politisko partiju sarakstu vietā), lai izprastu vēlēšanu procesu, netieši mudinot vecākus, vecvecākus, pieaugušos brāļus, māsas un citus radiniekus arī doties uz pašvaldību vēlēšanām un atdot savu balsi par kādu no politiskajiem spēkiem.

Skatītāju simpātijas iekarojušais improvizācijas teātris “Divas” – Anete Bendika un Elīna Geida uz skatuves kopā jau vairāk kā 10 gadus. Aizvadītas vairākas veiksmīgas sezonas ar izpārdotām zālēm Rīgā un citviet Latvijā.

DIVU mērķis ir skatītājiem nodrošināt izklaidējošu programmu, aizvedot emociju un fantāzijas ceļojumā, kurā pāri visam dominēs humors un smiekli.

Gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Improvizācijas teātris “Divas” ar dažādu improvizētu stāstu palīdzību, rosinās jauniešus nepalikt vienaldzīgiem un piedalīties vēlēšanās. 

Kā jau improvizācijas teātrī, izrādes saturs tiks radīts uz vietas un apmeklētājiem būs iespēja piedalīties ar saviem ieteikumiem un, pat arī piedalīties kādā no ainām.

Noslēgumā uz skatuves kāps meiteņu ansamblis “Ķīmijas moku kabinets”, priecējot apmeklētājus ar skanīgiem mūzikas gabaliem.

Būs pieejama arī CHILL ZONA, kur vienkārši laiski atpūsties un pavadīt laiku, tāpat tiks organizēti dažādi konkursi un aktivitātes, kur būs iespēja tikt pie foršām balvām.

Pasākums notiek Latvijas Jauniešu galvaspilsētas un  biedrības „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” Sabiedrības Integrācijas fonda finansētā projekta “Līvānu novada balsis Eiropai” akcijas #EjamVisiBalsot ietvaros. Pasākumu līdzfinansē Konrāda Adenauera fons un Līvānu novada pašvaldība.

 
Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM