Jauniešu galvaspilsēta
Dalīties:
Share icon

Izsludināts konkurss "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2025"

.

Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 28. jūnijs, un tas norisināsies divās kārtās - pirmajā kārtā iesniegumus izvērtēs konkursa komisija, savukārt otrajā kārtā no 19. - 28. jūlijam notiks desmit dienu publiskais balsojums sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 12. augustā jauniešu iespēju festivālā “Kopums” Līvānos, Latvijas Jauniešu galvaspilsētā 2024 – Līvānu novadā.

Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2025” mērķis ir noteikt vienu pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību, kas 2025. gadā uzņemsies pildīt Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu. Konkurss tiek organizēts, lai popularizētu  darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, stiprinātu pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpinātu iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni, kā arī paaugstinātu darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni, prestižu un veicinātu jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece jaunatnes jomā Randa Ķeņģe uzsver: “Pēdējos gados pašvaldības ir veikušas būtiskus uzlabojumus darbā ar jaunatni un uzskatu, ka daudzas Latvijas pašvaldības ir cienīgas piedalīties konkursā un sacensties par “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2025” titulu. Līvānu novada pašvaldība šogad ir spējusi rādīt piemēru citām pašvaldībām, aicinu smelties iedvesmu un pašvaldībām kopā ar jauniešiem izstrādāt pieteikumus!”

Uzvaras gadījumā pašvaldība īstenos konkursā iesniegto pasākumu plānu, t.sk., sadarbībā ar ministriju - darbā ar jaunatni iesaistīto personu pieredzes apmaiņas semināru, Starptautiskās Jaunatnes dienas pasākumu 12. augustā, 2025. gadā un konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2025” godināšanas pasākumu. Šiem pasākumiem ministrija piešķirs finansējumu pašvaldībai no Jaunatnes politikas valsts programmas līdzekļiem.

Konkursa nolikums un pavadošie dokumenti pieejami šeit.

Konkursu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta" organizē Izglītības un zinātnes ministrija un konkursa vērtēšanas komisijā iekļauti pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas Bērnu aizsardzības centra, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts izglītības satura centra, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un biedrībām “Latvijas Jaunatnes padome” un "Latvijas pašvaldību savienība".

Pirmo reizi konkurss Latvijas Jauniešu galvaspilsēta tika organizēts 2016. gadā un titulu ieguva Jelgavas pilsēta, bet 2017. gadā tā bija Liepājas pilsēta, savukārt 2018. gadā konkursā uzvarēja Madonas novads. 2019. gadā pirmo reizi titulu ieguva divu novadu apvienība - Ikšķiles un Olaines novads, savukārt 2020. gadā Jauniešu galvaspilsētas titulu ieguva Ventspils pilsēta. Covid-19 pandēmijas dēļ 2021. un 2022. gadā konkurss netika organizēts, tomēr tā vietā konkursa “Labākais darbā ar jaunatni” ietvaros interneta balsojumā par Pašvaldību jaunietim tika atzīta Rēzeknes pilsēta (2021. gadā) un Jūrmalas pilsēta (2022. gadā), bet 2023. gadā titulu ieguva Bauskas novada pašvaldība.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM