Jauniešu galvaspilsēta
Dalīties:
Share icon

Noticis 1. Latvijas jauniešu domju salidojums

.

15. un 16. jūnijā Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2024 - Līvānu novadā pulcējās 13 pašvaldību jauniešu domes no visas Latvijas. Jauniešu domju saiets tika organizēts pirmo reizi. Tā mērķis ir uzlabot jauniešu domju darbību Latvijā, dalīties pieredzē, mācīties no citiem, veidot sadarbības un, protams, domāt par to kā veidot savu apkārtējo vidi patīkamāku, iekļaujošāku un pilsoniski atbildīgāku.

Tika pārstāvētas jauniešu domes no Rēzeknes, Kuldīgas, Varakļānu, Gulbenes, Smiltenes, Jēkabpils, Ogres, Salaspils, Madonas, Jelgavas, Līvānu novadiem un  Daugavpils, Jūrmalas pilsētu pašvaldībām. 

Pirmajā dienā katra jauniešu dome veidoja savu vizītkarti, tajā attēlojot valdes amatus, dalībnieku skaitu, savus mērķus, kontaktus, koordinatoru un kaut ko interesantu par sevi. Tas ļāva katras domes dalībniekam labāk izprast un apzināties savas jauniešu domes darbību un savu lomu tajā. Dienas turpinājumā jaunieši vadītā diskusijā sprieda par jauniešu domju nozīmi Latvijā, izsakot savus viedokļus par to, vai iesaistīšanās jauniešu domē var tikt uzskatīta par brīvprātīgo darbu, vai tai jārīko tikai pasākumi, kā tā var prakstiski iesaistīties pašvaldības dzīvē u.c. ar jauniešu domes darbību saistītas lietas. Pašā vakarā notika dalīšanās ar labās prakses piemēriem, kur jaunieši rādīja un stāstīja par kādu labi aizvadītu pasākumu, projektu, iniciatīvu vai kādu citu unikālu lietu par sevi.

Otrā diena sākās ar rīta rosmi, lai kārtīgi iekustētos dienai, jo tālāk sekoja aktivitātes par tēmu “iekļaušana”,  kur pati tēma un aktivitātes tika iedvesmotas no Jaunatnes darbinieku izcilības programmas 2023. Tāpat jauniešu domes veidoja savu ideālo jauniešu domi, jauniešu iztēlei un robežām nebija gala. Noslēgumā tika veidotas ceļa kartes, lai, atgriežoties savās pašvaldībās idejas tiktu realizētas un uzlabota jauniešu domju darbība.

Neizpalika arī jauniešu domju koordinatoru saturīga laika pavadīšana, tika diskutēts par un ap jauniešu domju darbību, koordinātu lomu jauniešu domē, izaicinājumiem u.c. svarīgām tēmām.

Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra "Kvartāls" komanda saka, paldies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai, Turku saieta nama darbiniekiem, mācību vadītājai Ievai Kaltniecei, Jēkabpils novada jaunatnes lietu speciālistei Evai Sēlei, visiem jauniešiem un viņu koordinatoriem, brīvprātīgajiem Liānai un Raimondam, Jānim Rūtiņam un viņa komandai par foto un video mirkļiem.

 

Bildes no pasākuma: ŠEIT.

Pasākums notiek Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024 - Līvānu novads ietvaros. Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta" mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un tā nozīmi sabiedrībā, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni; kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni, prestižu un veicinātu jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos. Aktivitāte tiek īstenotas Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2024.-2026. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM