Iedvesmas personu pasākumu cikls jauniešiem visā Latvijā. Pirmā tikšanās Madonā

Iedvesmas personu pasākumu cikls jauniešiem visā Latvijā. Pirmā tikšanās Madonā

14. Aprīlis
12.00 -  16.00

Izmantot iespējas kā atspēriena punktu veiksmīgam ceļam pretī saviem mērķiem – šis princips ir aktuāls ikvienā vecumā, bet jo sevišķi jauniešiem, kuri vēl ir sava dzīves ceļa sākumā. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) administrētie “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekti sniedz jauniešiem daudz izaugsmes iespēju.

Lai par tām uzzinātu pēc iespējas plašāks jauniešu loks, kā arī, lai gūtu iedvesmu no veiksmīgiem pieredzes stāstiem, Eiropas Komisija ir izstrādājusi starptautisku iniciatīvu “Network of Role Models”, kuras mērķis ir iedvesmot jaunieti līdzdarboties, mazināt atstumtību, radikalizāciju, kā arī veicināt sociālu iekļaušanu, aktīvu pilsoniskumu un piederību Eiropas vērtībām, radot vietu nopietnām un nenopietnām sarunām ar iedvesmas personām (Role Models).

Latvijā Eiropas Komisijas izstrādāto iniciatīvu jauniešiem īsteno JSPA. Pirmā tikšanās ar jauniešiem notiks 14. aprīlī, Jauniešu galvaspilsētā 2018 – Madonā, multifunkcionālajā jauniešu interešu centrā “Kubs” (Raiņa ielā 12). Pasākuma sākums plkst. 12:00.

Uz pasākumu sanākušos jauniešus savā stāstā iedvesmos jaunietis Gatis Kondrāts (22 gadi), kura hobijs ir akrobātika un pasākumu vadīšana un kurš ikdienā ir biedrības “Street Warriors” un uzņēmuma SIA “Big Show” vadītājs. Interesanti, ka pirmsākumi Gata panākumu virknei meklējami arī kādā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektā. Tieši tad, kad Gatis sāka nodarboties ar ielu vingrošanu, viņam bija iespēja piedalīties Jauniešu apmaiņas projektā Maķedonijā. Projekta tēma – teju likumsakarīgi – ielu vingrošana.

14. aprīļa pasākuma programmā:

  • Interaktīvas aktivitātes kopā ar šova komandu “Street Warriors”;

  • iedvesmas stāsti;

  • informācija par jauniešu iespējām Eiropā.

Pasākuma norise plānota no plkst. 12:00 līdz 16:00.

Aicinām pieteikties pasākumam līdz 10. aprīlim: https://goo.gl/forms/byJAR51yop22zZ5H2

Eiropas Komisijas starptautiskā iniciatīva “Network of Role Models” ir veidota, ņemot vērā 2015. gada 17. marta Parīzes deklarāciju, kas tika pieņemta, reaģējot uz teroristu uzbrukumiem Eiropā, par pilsoniskuma un kopīgo vērtību – brīvības, iecietības un nediskriminācijas – veicināšanu ar izglītības palīdzību. “Mēs no jauna apliecinām apņēmību plecu pie pleca atbalstīt Eiropas Savienības pamatvērtības – cilvēka cieņu, brīvību (tostarp vārda brīvību), demokrātiju, vienlīdzību, tiesiskumu un cilvēktiesības. Šīs ir kopīgas dalībvalstu vērtības Eiropas sabiedrībā, kurā valda plurālisms, diskriminācijas aizliegums, iecietība, tiesiskums, solidaritāte un vienlīdzība starp sievietēm un vīriešiem,” teikts Parīzes deklarācijā.

Iniciatīvas “Network of Role Models” ietvaros tiek izvēlētas trīs iedvesmas personas, ar kurām jauniešiem visa gada garumā būs iespēja tikties dažādos pasākumos Latvijas reģionos. Pirmā tikšanās norisināsies Madonā ar JSPA veiktajā jauniešu aptaujā izvirzīto iedvesmas personu – Gati Kondrātu un viņa pārstāvēto šova komandu “Street Warriors” no Ogres.

Informācija par plānotajiem pasākumiem un to norises vietām būs pieejama www.jaunatne.gov.lv.

Dalīties:
Share icon
Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM